Bruvo News

Izolácia nie je hádanka
12. marca 2020

Izolácia nie je hádanka

Vaše okná a dvere zabezpečujú príjemné životné prostredie. Ako však môžeme zistiť, či naše okno efektívne spľňa požiadavky na nízkoenergetickú budovu? Išli sme do laboratória, kde sa lepšie pozreli na naše výrobky.

Na experimentálny výskum tepelno-technických parametrov okennej konštrukcie nám slúži laboratórne zariadenie veľkej klíma komory, umožňujúcej modelovať synergické javy transferu tepla. Veľká klíma komora bola vyrobená firmou Weiss-Technik - SRN na základe technickej úlohy spracovanej katedrou. Komora je ojedinelá svojho druhu v SR i v zahraničí. Zariadenie slúži na zisťovanie tepelnotechnických vlastností ( súčiniteľ prechodu tepla U(W/m2.K), tepelný odpor, povrchové teploty a to všetko pre stavebných konštrukcií v rozsahu -35 až do +60°C. Obsahuje technologické okruhy tepla, chladu, vlhkosti vzduchu, simulácie slnečného žiarenia...
Extra izolačné trojsklo a VEKA 82, ideálne manželstvo ktoré čelí každej zmene klímy.
Ponúkame Softline ‘82 profil so stredovým tesnením. Tým pádom dosiahne táto kľúčová súčasť našich okien overenú hodnotu Uf=0,92W/(m2.K). Ak však zarátame ešte izolačnú schopnosť špeciálneho trojskla, môže celková izolácia nášho referenčného okna dosiahnuť hodnotu až do 0,66W/(m2.K).
Je všeobecne známe, že pre pasívne domy sú vhodné výplne stavebných otvorov s hodnotou do U=0,8 W/(m2.K). V tom prípade sú teda okná výrobcu BRUVO Slovakia, z profilového systému VEKA Softline ’82 s tromi tesneniami medzi krídlom a rámom okna, tou správnou voľbou pre Váš dom.

admin@bruvo.sk
Prihlásenie na odber
Bruvo News
Ďalšie články

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.